Peru wyprawa: 3 regiony + Machu Picchu

Polskie biuro podróży w Ameryce Południowej.

3 regiony Peru + Machu Picchu. 19 dni.

Opis:

19 dniowa wyprawa do Peru przygotowana dla osób pragnących poznać Peru w ujęciu całościowym. Trasa jest niesamowicie różnorodna ponieważ odwiedzimy 3 główne regiony tego kraju: Costa (wybrzeże), Sierra (Andy) oraz Selva (dżungla). Jeśli chcesz poznać prawdziwe Peru wyprawa „3 regiony+ Machu Picchu” to świetna okazja na przeżycie prawdziwej przygody. 

Wybrzeże: Zwiedzimy Limę stolicę Peru, zachwycimy się pustynnym krajobrazem ze szczytu Cerro Blanco, czyli najwyższej wydmy w Peru, odwiedzimy piękne plaże oraz poznamy rezerwat przyrody San Fernando w którym żyją dzikie lwy morskie oraz pingwiny Humbolta. Chętni zobaczą z powietrza tajemnicze linie Nazca.

Andy: Czas spędzimy aktywnie. Na rozgrzewkę poznamy urocze zakamarki w mieście Arequipa i następnie ruszymy w stronę Kanionu Colca. Po spędzeniu czasu z lokalną rodziną ruszymy w dół Kanionu na 2dniowy trekking. Następnie ruszymy w stronę płaskowyżu Altiplano i poznamy
sekrety jeziora Titicaca. Zwieńczeniem trudy podczas wyprawy w Andy będzie kilkudniowy pobyt w Cuzco gdzie poznamy takie najciekawsze budowle kultury inkaskiej (Sacsayhuaman, Ollantaytambo czy Maras y Moray) w samym mieście jak i Świętej Dolinie Inków.

Dżungla: Kolejne dni spędzimy przemierzając szlak w stronę zaginionego miasta Machu Picchu (Maczu Pikczu). Czekają na nas liczne atrakcję: zjazd rowerowy, wizyta na plantacjach kawy oraz kakao, trekking przez zielone wzgórza oryginalnym, inkaskim szlakiem. Nagrodą za cały trud wyprawy będzie przepiękny widok na Cud Świata Nowożytnego, czyli słynne ruiny Machu Picchu. 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem wyprawy do Peru.

Trasa:

Proponowana trasa pozwoli w kompleksowy sposób poznać południową część Peru. Odwiedzimy zarówno wybrzeże (Costa), górski region Andów (Sierra) oraz dżunglę (Selva)

Zapraszam do zapoznania się z programem

Dzień 1.

Przylot do Peru

Wieczorne zwiedzanie Circuito Mágico del Agua (park z niezliczoną ilością podświetlonych wodnych instalacji). Nocleg w Limie.

Dzień 2.

Lima

Zwiedzanie centrum historycznego miasta :  Plaza Mayor (plac główny), klasztor San Francisco+ podziemne katakumby,  kamienny most nad rzeką Rimac,  dawną stację kolei trans andyjskiej oraz plac San Martin. Popołudniu przejazd do Nazca (6-7h). Nocleg w Nazca

Dzień 3.

Wydma Cerro Blanco w okolicach Nazca

Trekking na najwyższą wydmę w Peru: Cerro Blanco („Biały Szczyt”) o wysokości ‎2080m n.p.m. Zobaczymy niesamowite pustynne krajobrazy. Dla chętnych możliwość praktyki sportu Sandboarding (zjazd na desce po piasku). Nocleg w Nazca.

Fakultatywnie: Popołudniu można zrealizować lot nad liniami Nazca (ok. 80-90$ od osoby). Niewliczone w cenę wyprawy.

Dzień 4.

Rezerwat narodowy San Fernando

Całodniowa wycieczka do wspaniałego rezerwatu San Fernando, podczas której będziemy obserwować lwy morskie, pingwiny Humboldta oraz… kondory latające nad plażą! Nocleg w Marcona.

Dzień 5.

Marcona – plaże

Spokojny dzień przeznaczony na relaks oraz zwiedzanie okolicznych plaż. Odwiedzimy plaże: Playa el Elefante (forma skalna w kształcie słonia), los Leones oraz los Pinguinos. Wieczorem przejazd do Arequipy (ok. 10h)

Dzień 6.

Arequipa – zwiedzanie miasta

Zwiedzanie miasta Arequipa: śniadanie na tradycyjnym targu San Camillo, Plaza Major (plac główny), muzeum z inkaską mumią Juanita. Popołudniu Rafting (spływ na pontonie) po rzece Chili lub wizyta klasztoru Św. Katarzyny. Popołudniu punkt widokowy na okoliczne wulkany oraz podziwianie zachodu słońca.  Nocleg w Arequipie.

Dzień 7.

Jezioro Salinas koło Arequipy

Wycieczka na słone jezioro Laguna de Salinas. Wizyta na solnisku (w porze suchej efekt „białego jeziora” podobny jak na Salar de Uyuni w Boliwii) oraz/lub obserwacja lokalnej fauny(wikunie i alpaki oraz w porze deszczowej, gdy jezioro wypełnione jest wodą możliwość zobaczenia flamingów). Po drodze podziwiamy okoliczne wulkany: Misti(5800m n.p.m.) oraz Picchu Picchu (5600m n.p.m.). Nocleg w Arequipie

Dzień 8.

Dolina Colca- pobyt u lokalnej rodziny

Wcześnie rano przejazd do miasteczka Chivay (przejazd przez 4910 m.n.p.m) .Obiad w wiosce Coporaque oraz obiad przygotowany przez lokalną rodzinę. Popołudniu trekking (ok. 3-4h), po drodze podziwiamy inkaskie tarasy, punkty widokowe oraz cmentarz kultury Collaqua. Wieczorem kolacja u lokalnej rodziny oraz możliwość przebrania w tradycyjne stroje.

Dzień 9.

Obserwacja kondorów oraz dwudniowy trekking do Kanionu Colca

Wyjazd wcześnie rano. Po śniadaniu w lokalnym miasteczku, ruszamy do punktu widokowego Cruz del Condor, gdzie można obserwować szybujące kondory. Następnie ruszamy na ok. 8-godzinny trekking w dół kanionu. Nocleg w Oasis de Sangalle, czyli zielonej oazie (proste warunki noclegowe, bambusowe chatki oraz brak ciepłej wody). Możliwość kąpieli w basenie.

Dzień 10.

OBSERWACJA KONDORÓW ORAZ DWUDNIOWY TREKKING DO KANIONU COLCA

Wstajemy o świcie i ruszamy drogę powrotną w górę kanionu (ok. 3-4h stromo pod górę). Po śniadaniu i odpoczynku ruszamy busem w kierunku miasteczka Chivay zatrzymując się po drodze w tradycyjnej wiosce Maca (kolonialny kościółek) oraz punkcie widokowym na przed inkaskie tarasy uprawne (można skosztować sok z kaktusa). Możliwość kąpieli w gorących źródłach (płatne 3$).  

Uwaga! Trekking mimo przepięknych krajobrazów jest dość ciężki. Wymagana dobra kondycja fizyczna. Osobom nieprzygotowanym fizycznie polecam uczestniczyć w 2-dniowej wycieczce busem po dolinie Colca bez pieszego zejścia do oazy.

Po południu przejazd turystycznym autobusem z Chivay do Puno.

Nocleg w Puno.

Dzień 11.

Trasa Puno- wyspy Titino- wioska Llachon

Płyniemy z Puno na trzcinowe wyspy Titino (mniej komercyjna alternatywa trzcinowych wysp na jeziorze). Następnie dopłyniemy do wioski LLachon gdzie czeka nas nocleg u lokalnej rodziny. Po obiedzie możemy iść na punkt widokowy z którego widać znaczną część jeziora.

Dzień 12.

Wyspa Amantani- Puno

Rano płyniemy na wyspę Amantani. Odwiedzimy wzgórza Pachamama, gdzie znajdują się przed inkaskie centra ceremonialne. Obiad u lokalnej rodziny i powrót do Puno.

Dzień 13.

Cuzco – zwiedzanie miasta

Rano przyjazd do miasta Cuzco. Odpoczynek po podróży. Koło południa ruszamy na zwiedzanie miasta: plac główny, świątynia słońca Coricancha, targowisko San Pedro oraz ruiny twierdzy Sacsayhuaman.

Wieczorem możliwość obejrzenia występu folklorystycznego (opcjonalnie) lub wyjście do baru.

Nocleg w Cuzco.

Dzień 14.

Całodniowa wycieczka po dolinie rzeki Urubamba, zwiedzanie inkaskich ruin oraz tras widokowych

Zwiedzimy najciekawsze miejsca leżące w Świętej Dolinie Inków: Salinas de Maras (kompleks ponad 5000 czworokątnych salin z których odparowywana jest bardzo dobrej jakości sól), Moray (inkaskie „laboratorium agronomiczne”), Chinchero (przepiękny kolonialny kościółek wybudowany na fundamentach inkaskich ruin oraz plac targowy z wyrobami tekstylnymi) oraz Inkaskie ruiny w Ollantantambo.

Nocleg w Cuzco.

Dzień 15.

Zjazd Rowerowy z Abra Malaga oraz plantacje kawy, kakao oraz koki w okolicach miasteczka Quillabamba.

Pierwszy dzień to zjazd rowerowy z Abra Malaga (4200m n.p.m) położonej w dżungli wysokiej wioski Huamanmarca (ok. 1800m.n.p.m.). Po drodze obserwacja zmiany klimatu z wysokogórskiego do tropikalnego. Po obiedzie wizyta na plantacjach kawy, kakao oraz koki.

Nocleg w wiosce w okolicy miasta Quillabamba.

Dzień 16.

Camino Inca- Hidroelectrica- Aguas Calientes

Rano ruszamy na ok. 3-godzinny trekking przez oryginalną inkaską drogą dżunglę wysoką. Po obiedzie transfer do stacji pociągu „Hidroelectrica” i kolejne ok. 3-4 godziny trekkingu wzdłuż torów kolejowych (po drodze możliwość wizyty wodospadu Mondor oraz ogródu z orchideami 3$). Nocleg w mieście Aguas Calientes.

Dzień 17.

Ruiny miasta Machu Picchu

Rano ruszamy na zwiedzanie ruin Machu Picchu. Zwiedzimy cały kompleks ruin z przewodnikiem, dowiemy się czym było Machu Picchu oraz poznamy charakterystykę poszczególnych obiektów. Popołudniu powrót pociągiem do miasta Ollantaytambo oraz przejazd lokalnym busem do Cuzco.

Nocleg w Cuzco.

Dzień 18.

Cuzco- Dzień Wolny

Czas na zakupy oraz odpoczynek w mieście.

Czas przeznaczony na podsumowanie wyjazdu oraz przygotowania się do drogi powrotnej.  Wieczorne wyjście do baru z pięknym widokiem na miasto.

Fakultatywnie: Tęczowe góry Vinicunca (ok 45$), Jezioro Humantay (ok 40$) lub wizyta w tradycyjnej wiosce Huilloc lub Maras Misminay.

Dzień 19.

Lima – dzielnice nadmorskie oraz wylot

Nowoczesna części Limy, powrót do Polski.

Rano lot z Cuzco do Limy. Możliwe do zwiedzenia (ze względu na ograniczenia czasowe można wybrać jedną opcję):

Spacer po rozrywkowo-biznesowej dzielnicy Miraflores, wizyta w artystycznej dzielnicy Barranco, port rybacki w Chorillos lub półwysep La Punta tuż przy porcie morskim w Callao.

Fakultatywnie: 3-godzina wycieczka łodzią na wyspy Palomino, gdzie można… pływać z lwami morskimi (koszt ok. 40$ od osoby).

Popołudniu/wieczorem lot powrotny do Polski.

Pogoda

Kiedy najlepiej jechać do Peru?

Informacje praktyczne

Cena:

1800$ od osoby (grupa minimum 6 osobowa)

W podanej cenie zawierają się:

icon-check

Opieka polskiego pilota wycieczek.

icon-check

Noclegi. Pokoje 2-3 osobowe w lokalnych hotelach lub w pokojach u lokalnych rodzin (dzień 8 oraz 11). Podczas trekkingów (dzień 9 oraz) możliwość noclegu w salach wieloosobowych.

icon-check

Transport: Transfer z/na lotnisko w Limie.

icon-check

Lot wewnętrzny Cuzco-Lima

icon-check

Przejazdy autobusami rejsowymi (długie trasy) oraz busami turystycznym (krótkie trasy)

icon-check

Wszelkie inne przejazdy niezbędne do realizacji programu. (Np. taksówki, łódź nad jeziorem Titicaca, mototaxi itp).

icon-check

Przejazd pociągiem z miasta Machu Picchu do Ollantaytambo.

Wycieczki:

icon-check

wycieczka do rezerwatu San Fernando.

icon-check

trekking na wydmę Duna Blanca.

icon-check

zwiedzanie miast Arequipa.

icon-check

wycieczka na jezioro Salinas.

icon-check

pobyt u lokalnej rodziny w Kanionie Colca.

icon-check

trekking w Kanionie Colca.

icon-check

wycieczka na jezioro Titicaca.

icon-check

3 Dniowa wycieczka do Machu Picchu przez
dżunglę.

icon-check

zwiedzanie miast Lima, Arequipa oraz Cuzco.

Bilety wstępu:

icon-check

Wszystkie bilety wstępu niezbędne do realizacji programu

icon-check

klasztor San Francisco w Limie.

icon-check

Santa Catalina oraz Sanctuario Andino w Arequipa.

icon-check

wstęp do Kanionu Colca.

icon-check

bilet turystyczny w Cuzco.

icon-check

wstęp na Machu Picchu.

Wyżywienie:

icon-check

dzień 4 (obiad).

icon-check

dzień 8 (obiad i kolacja).

icon-check

dzień 9 (pełne wyżywienie).

icon-check

dzień 10 (śniadanie).

icon-check

dzień 15 (obiad kolacja).

icon-check

dzień 16 (śniadanie, obiad).

W cenie nie zawierają się:

icon-check

Lot międzynarodowy z Europy do Peru

icon-check

Ubezpieczenie (obowiązkowo)

icon-check

Wyżywienie (oprócz posiłków wliczonych w cenę wyprawy)

icon-check

Atrakcje fakultatywne (lot nad liniami Nazca, dzień wolny w Cuzco, wyspy Palomino oraz inne fakultety zaznaczone w programie).

icon-check

Wjazd busem z miasteczka Aguas Calientes na ruiny Machu Picchu (12$ w jedna stronę).

icon-check

Napiwki, dodatkowe przejazdy oraz atrakcje niezawarte w programie.

Pilot wycieczki podczas wyprawy do Peru:

Nazywam się Paweł Wilk. Będę miał przyjemność zorganizować oraz poprowadzić twoją wymarzoną wyprawę do Peru!

Ukończyłem Wydział Nauk Społecznych we Wrocławiu i do Ameryki Południowej wyjechałem po raz pierwszy już w 2012 roku (Brazylia). W 2014 roku uczestniczyłem w półrocznym wolontariacie w Boliwii (pracowałem jako asystent wychowawców w zakładzie karnym dla młodych mężczyzn w La Paz).

W Peru bywałem wielokrotnie jednak od połowy 2017 przebywam tu na stałe i pracuje jako pilot wycieczek w Peru, Boliwii oraz Chile.

Jestem autorem książki podróżniczej „Boliwia- narzeczona, więzienie i cudze wesele” dostępnej w większości polskich księgarni od lipca 2018 roku.

Dlaczego warto jechać z nami?

Podczas wyprawy po Peru zrobię wszystko co w mojej mocy aby zrealizować cały założony program, jednak uważam, że równie ważne jest być poznał kulturę tego pięknego kraju oraz życie ich mieszkańców. Dlatego podczas prowadzenia wyprawy postaram się byś mógł:

Spróbować różnych lokalnych przysmaków. Posmakować lokalna kuchnię oraz poznać miejscowe produkty.
Uczestniczyć w lokalnych wydarzeniach kulturalnych (będę na bieżąco sprawdzał koncerty, festiwale oraz inne ciekawe wydarzenia w okolicy).

Poznać codzienne życie Peruwiańczyków, porozmawiać o ich radościach i wyzwaniach!
Wrócić do domu wypoczęty i wzbogacony o wiele nowych doświadczeń.

logo_white

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

E-mail:
feelperutravel.info@gmail.com

WhatsApp:
feelperutravel.info@gmail.com

Adres – oddział w Polsce:
Szwedzka 43, 54-401 Wrocław

Adres – oddział w Peru:
Mz. P, Lote 15 Urbanización Pachacámac,
Villa el Salvador, Lima